PR VS AD? Reklam nedir, ne değildir?

PR VS AD? Reklam nedir, ne değildir?

# Mayıs 27, 2018 # Bilim Dünyadan Uncategorized 0

 

 Shakira, Darth Vader’ı alt etti; Pop yıldızın
Activia sponsorlu müzik videosu tüm
zamanların en çok paylaşılan reklamına
dönüşmesi: bit.ly/1ogx9UW

 

    Bir günde ortalama olarak karşılaştığınız yüzlerce ticari reklamı düşünün. Belki onlar birçok şekilde karşınıza çıkıyor– veya değişik formlarda; TV showlarında ürün yerleştirme, kuponlar, satış mektupları, sponsorluk etkinlikleri,telefonla satış aramaları veya e-mail olarak. Bunlar sadece şirketler ve organizasyonların tüketiciler, müşteriler ve yeni muhtemel müşterilerle bağlantı sağlamak ve sürdürmek için kullandıkları birçok iletişime geçme aracından birkaçı. Ve reklamcılık bu pazarlama iletişiminin sadece bir türü.
Advertising is a paid, mediated form of communication from an
identifiable source, designed to persuade the receiver to take
some action, now or in the future.
[ General consensus for definition of advertising ]

• Reklamcılık bir fiyat ödenmiş,
içeriği ayırt edilebilir bir bilgi
kaynağından ikna amaçlı bir etki
yaratmak için düzenlenmiş, şimdi
veya gelecekte alıcı [müşteriler] ile
iletişim kurmaya aracılık eder.• İkincisi, reklamcılık bir diretk mesaj
göndericisidir, bireylerden daha çok insan
gruplarına ve çoğunlukla izleyicilere hitap
eder. Bu insanlar araba gibi bir ürün satın
almak isteyen tüketiciler olabilir, veya belki
devletin kullanımı için ticari araba filoları
kuran işadamları…
Mesajlar genellikle medya üzerinden verilir, internet ya da televizyon, satıcı ve alıcı arasındaki kişisel
ilişkiye göre daha doğrudandır.• Çoğunlukla reklamcılık sponsorlar tarafından karşılanır. Birçok kampanya televizyon ve gazetelere kendi
reklamlarının okunması, görülmesi ve duyulması için para öder.

[Product Placement in Superman Movie ]• Of course, most advertising is intented to be persuasive— to make audiences more favorably disposed toward a product, service, or idea.

• Elbette, çoğunlukla reklamcılık ikna etmeye amacıyladır, izleyicilere çok daha uygun olarak ürün, servis ve fikirleri sunar.
• An ad idntifies its sponsor. This seems obvious. Typically the sponsor wants to be identifed, or why pay to advertise? One of the basic differences between advertising and public relations is that many PR activities aren’t openly sponsored.

• Bir reklam sponsoruyla tanınır, bu apaçıktır,
Doğal olarak sponsorlar tanınmayı ister, yoksa niye reklam için ödeme yapsınlar? Reklamcılık ve halkla ilişkiler arasındaki temel farklardan biri halkla ilişkiler etkinliklerinin açıkça sponsor edilmemesidir.
Java’ya Merhaba
Java Teknolojisi nedir ve neden ihtiyacımız olsun? Java bir programlama dili ve bilgi işlem ortamı olarak ilk olarak Sun Microsytem Read more.
PR VS AD? Reklam nedir, ne değildir?
   Shakira, Darth Vader’ı alt etti; Pop yıldızın Activia sponsorlu müzik videosu tüm zamanların en çok paylaşılan reklamına dönüşmesi: bit.ly/1ogx9UW Read more.
Venüste Neden Yaşam Yoktur
     Venüs adını eski roma tanrıçasından alır, eski yunandaysa afrodit aşk ve güzellik tanrıçası, venüsün bir diğer adı ise Read more.
Glade, gtk+ ?
GLADE Glade Nedir? Gtk Builder? Gtk Builder İşlevleri? ÖRNEKLER Glade Nedir? Glade, Gnome Masaüstü ortamına ,GTK+ araçkiti için hızlı ve Read more.
Adım adım “python” ile altyazı editörü
#!/usr/bin/env python # -*- coding: utf-8 -*- # vim: ts=4:sw=4 class srt_editor(): def __init__(self,dosya, sure,durum=False): # kullanıcıdan gelen ana değişkenler Read more.
Parça parça “Crystallizing Public Opinion”
.. the professional concept of public relations has its roots in pirimitive times, though relationship between those who led and Read more.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir